JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?

uax
| 1 | 2 | 3 |

Kupředu levá, kupředu pravá posledním filmem festivalu

Dokument režisérky Lindy Jablonské Kupředu levá, kupředu pravá uzavře festival Jeden svět 2007 ve Zlíně. Film začne hned po besedě s Kateřinou Pleskovou v divadle Malá scéna ve Zlíně. Snímek zachycuje mladé lidi, kteří se aktivně hlásí k levicovému a pravicovému politickému smýšlení. Sledovala tedy dění kolem Komunistického svazu mládeže a Mladých konzervativců, zachytila jejich aktivity v politickém dění uplynulého roku. Soustředila se na několik konkrétních hrdinů z obou organizací a zajímala se o jejich způsob života a vidění světa.

[ více ]

 

Ženská práva jsou lidská práva

Hostem závěrečné  besedy na téma Rovné příležitosti je Kateřina Plesková z brněnského Nesehnutí. Kateřina Plesková se od roku 2000 se aktivně podílí na lidskoprávních a ekologických aktivitách Nezávislého Sociálně Ekologického hnutí - NESEHNUTÍ; od roku 2003 pracuje v brněnské pobočce jako koordinátorka kampaně Ženská práva jsou lidská práva, kde tvoří a vede projekty na podporu pozice žen ve společnosti a překonávání stereotypů a nerovností mezi muži a ženami, spolupracuje v rámci této kampaně s řadou zejména ženských/gender neziskových organizací i nezávislých iniciativ zaměřených na různé oblasti z tohoto okruhu témat a problémů.

Beseda začíná ve 20 hodin v divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Závěrečný den festivalu na téma Rovné příležitosti

Závěrečný den festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně na téma "Rovné příležitosti" přinese filmy Potupa, Znásilnění jako trest, Padlý anděl, Nepřátelé štěstí a Kupředu levá, kupředu pravá. Pákystánský snímek Potupa se vrací k mediálně známému příběhu ženy, která se stala obětí kladnové pomsty. Znásilnění jako trest vypráví o jihoafrických lesbických ženách, které se rozhodli bojovat za svá práva. Třetí film Padlý anděl je o dívce, která uvěřila svému příteli a odjela s ním v příslibu dobře placené brigády do Nizozemí. Oceněný film Nepřátelé štěstí je portrétem, kterou před dvěma lety prohlásila BBC za nejslavnější ženu Afghanistánu. Projekce festivalu uzavře flm české režisérky Lindy Jablonské Kupředu levá, kupředu pravá, v němž se střetávají dvě politické ideologie.

[ více ]

 

Latin Funky Gipsy Music ve středu v Zelenáčově šopě

Třetí den festivalu Jeden svět ve Zlíně představí v rámci doprovodného programu koncert osmičlenné kapely z okolí Přerova. K tanci a zábavě zahraje Latin&Funky Gipsy music. Koncert začíná od 20 hodin v Zelenáčově Šopě. Těšíme se na Vás!

[ více ]

 

Jan Rác hostem besedy

Jan Rác bude hostem první besedy festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně. Diskutovat s předsedou Sdružení dětí a mládeže Janem Rácem na témat Rasové předsudky můžete ve středu po skončení filmu Jiné světy v divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Oceněné filmy ve středečních projekcích

Celkem tři oceněné snímky můžete vidět dnes ve středu 21. března v divadle Malá scéna. Úvodní izraelský film Most přes Wadi získal v Praze cenu diváků. Děj filmu se odehrává v kraji Wadi, který se nachází ve středu Izraele, kde žijí v těsné blízkosti Židé a Arabové. Po desítkách let násilných konfliktů se rodiče z obou stran rozhodli založit společnou bilinguální a národnostně smíšenou školu pro své děti. Soňa a její rodina si z festivalu odnesl čestné uznání poroty za intimně a autenticky pravdivý obraz života Romů. Třetím oceněným snímkem jsou Jiné světy, které získaly cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Vícenásobný snímek o slovenských Rómech obhájil cenu mezi hranými filmy. Všechny středeční filmy se vztahují k tematu Rasové předsudky.

[ více ]

 

Studenti přijďte se podívat na divadlo!

Pro studenty jsme připravili snížené vstupné. Za lístek na představení Politoly studenti zaplatí 69 Kč, veřejnost 99 Kč. Pokud si zakoupíte úterní celodenní vstupenku, zaplatíte 169 Kč, která kromě divadla zahrnuje vstup na všechny úterní projekce pro veřejnost.Představení Politoly začíná v úterý 20. března od 20:30 hodin v divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Budete volit? Chcete volit? Umíte to vůbec?

Nezůstáváme pozadu! Budťe připravení. Kandidáti jsou všude a na všechno. Máte strach, že se už zase budete špatně rozhodovat v blížících se volbách? Už nemusíte. V úterý 20. března od 20:30 Vás to naučí Politoly aneb Předvolební trenažér!

[ více ]

 

Politický extremismus ve Zlíně

Druhý den festivalu Jeden svět nese podtitul "Politický extremismus". Návod na to, jak se stát úspěšným politikem a jak si osvojit tu správnou strategii a taktiku se dozvíte z filmu Jak se to dělá.  Jaká je politika v zemi rozporů, kde se mísí chudoba a nesvoboda s kubánským temperamentem a vynalézavostí, se můžete přesvědčit v dokumentu Cuba Libre! O tom, že politika se dotýká i našich nejosobnějších životů, je film Novoroční dítě. Emotivní film o dívce, která se narodila v uprchlickém táboře za hranicem Kambodže uzavře projekce třetího dne. Večer od 20:30 Vás divadelní představení Politoly aneb předvolební trenážer připraví k volbám, ve kterých ideální voliči hledají ideální kandidáty... Druhý den festivalu začíná projekcemi pro veřejnost už od 15 hodin v divadle Malá scéna!

[ více ]

 

Zahájeno!

Vernisáž s účastí fotografa Evžena Sobka zahájila festival Jeden svět 2007 ve Zlíně. Po vernisáži se hosté přesunuli do foyer, kde si za tónů akordeonu mohli vychutnat čerstvé pečivo a lahodný čaj z festivalové čajovny. Poté se rozběhly projekce dokumentů O válce a míru, Provazochodci, Smlouva s ďáblem a Ztracená rovnováha. Úspěch sklidil také stánek s namimbijským zbožím, kde si diváci po celou dobu festivalu mohou zakoupit ručně dělané tašky, zástěry, pokrývky na polštáře, pletené čepice, hračky a drobné šperky.

[ více ]

 
| 1 | 2 | 3 |
sponzoři