JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?

uax
| 1 | 2 | 3 |

NonCom sociální spoty osvěží i překvapí

Ve foyer divadla Malá scéna Vás osvěží sociální spoty nazvané NonCom. Tyto krátké a vtipné spoty se snaží upoutat pozornost k závažným tématům. Překvapí Vás jako zajímavý a zároveň účinný komunikační prostředek. Každý spot ukazuje, jak veliký potenciál tato forma audiovizuální komunikace má.

[ více ]

 

Festivaloví hosté

Máte svůj vlastní názor a chcete se o něj podělit s ostatními? Přijďte na besedy s Janem Rácem - předsedou Sdružení dětí a mládeže Romů ČR nebo Kateřinou Pleskovou z Nesehnutí.  Beseda s Janem Rácem začíná po skončení projekce filmu "Jiné světy...". Debata s Kateřinou Pleskovou o právech žen bude ve čtvrtek od 20 hodin.

[ více ]

 

Malá scéna začíná žít festivalem

Tiskové setkání ze středy 14. 3. bylo první akcí festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně v divadle Malá scéna, které se po čtyři dny stane festivalovým centrem. Kromě zakoupení vstupenek můžete v průběhu festivalu ve foyer Malé scény nakoupit tradiční výrobky z Namíbie, pročíst si informační materiály různých neziskových organizací, osvěžit se v čajovně, zhlédnout tematické výstavy nebo sociální spoty, které poběží na LCD obrazovce. Těšíme se na Vás už v pondělí 19. března!

[ více ]

 

Oceněné filmy ve Zlíně

Nenechte si ujít filmy, které získaly ocenění na pražské části festivalu Jeden svět. Středeční projekce zahají snímek Most přes Wadi, který získal cenu diváků. V ten stejný den můžete vidět slovenský dokument Soňa a její rodina, kterému porota udělila zvláštní uznání. Čestného uznání poroty se dostalo také čtvrtečnímu snímku Nepřátelé štěstí.
Čtěte dále o oceněných filmech.

[ více ]

 

318 vlajek pro Tibet

10. března si světové společenství připomene 48. výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase, při kterém zemřelo 80 000 Tibeťanů. Do letošní kampaně "Vlajka pro Tibet", při které jednotlivé radnice vyvěšují tibetskou vlajku na budovu úřadu, se zapojí 318 českých radnic. K podpoře se tradičně připojí také Zlín. Členka Zastupitelstva města Zlína Svatava Nováčková (ZHN) vyvěsí na magistrátu města Zlína v sobotu 9. března v 10.00 hodin tibetskou vlajku.

[ více ]

 

"Povstaňme proti Mezinárodnímu měnovému fondu"

Cyklus Povstaňme proti mezinárodnímu měnovému fondu a Světové bance Karla Tůmy bude k vidění v rámci výstavy Čtyři světy. Ta začíná už 7. března v Alternativě - kulturním institutu Zlína.

[ více ]

 

Učitelé, vezměte svoje žáky a studenty do kina!

Jako každý rok se v rámci festivalu konají také speciální projekce pro žáky a studenty základních a středních škol.

[ více ]

 

Filmy Jednoho světa on-line na webu ČT

Vybrané filmy Jednoho světa je možno zhlédnout i on-line!

[ více ]

 

Napsali o nás:

Úryvek z rozhovoru se zakladatelem festivalu Jeden svět Igorem Blaževičem:
Ve Zlíně je zase skupinka mladých vedená sympaticky tvrdohlavým klukem. Už loni si umanul, že chce ve svém městě dělat Jeden svět. Snažil jsem se ho odradit, vysvětloval jsem mu, že ve Zlíně už jeden významný festival je. On se odradit nenechal a tak trochu nám na truc uspořádal svůj vlastní Druhý svět. Úplně mě odzbrojil urputností a vůlí bojovat za přesvědčení, že lidé ve Zlíně mají ty filmy vidět."

Čtěte celý rozhovor.

[ více ]

 

Malá inventura v Praze

Tento týden Probíhá v Praze festival Malá inventura pod záštitou občanského sdružení Nová síť. Pokud festival v Praze nestihnete, nezoufejte a přijďte se podívat na představení ze stejné produkce POLITOLY v úterý 20. března ve 20:30 do divadla Malá scéna ve Zlíně. Představení POLITOLY je součástí projektu Nová síť podpořeného MKČR a Visegrad Fund. Další informace k představení hledejte v Programu sekce Divadlo.

[ více ]

 
| 1 | 2 | 3 |
sponzoři