JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?

uax

Citlivé záležitosti

Naked
Režie: Misha Kamp
Délka: 6 x 6 min.
Země původu: Nizozemí
 

V jednotlivých dílech animovaného seriálu vyprávějí děti ve věku od deseti do třinácti let otevřeně své příhody související s dospíváním a proměnou jejich těla. Co pro holku znamená, když jí začnou růst prsa? A co pro kluka, když se mu začne na intimních místech objevovat ochlupení? Co se jim při tom honí hlavou? Jak se mají s těmito a dalšími patáliemi, jako jsou například pocení, nadváha nebo menstruace, vypořádat? Série krátkých dokumentů je zpracována atraktivní formou, kdy byla jednotlivá vyprávění hlavních postav zachycena digitální kamerou a následně animována na počítači. Obrázky humorným způsobem přibližují nejen zážitky postav, ale i jejich přání a fantazie. Výsledkem je seriál zábavných a přitom citlivých a dojemných portrétů dospívajících dětí.

Ašvin
Ašvin tráví čas nejraději u počítače nebo pokukováním po holkách. Občas přemýšlí nad tím, jaký asi může být sex. Jeho bratranec tvrdí, že to je, jako by se člověk ocitl v nebi. Ašvin si to zatím neumí moc představit, ale věří, že vše přijde v pravý čas a že to bude krásné.
Ilam

Když začala Ilám poprvé menstruovat, lámala si hlavu s tím, jak to řekne mamince. Ta na to přišla sama a zářila radostí, že už je z Ilám žena. Ilám přemýšlí, proč se zpočátku za svou menstruaci styděla. Nyní se cítí mnohem dospělejší a těší se, až bude mít jednou děti.

Michal

Dřív si lidé po telefonu pletli Michala s holkou, ale teď už mu hlas naštěstí zhrubl. Zato ve sprchách už dlouho sklízí obdiv spolužáků. Jako jednomu z prvních mu totiž začaly růst chlupy v podpaží. I tak ale, zdá se, nemá vyhráno. Ještě by potřeboval, aby mu začaly pořádně růst vousy, a pár mužných chlupů na prsou by se také hodilo.

Minuk

Když byla Minuk na prvním stupni, ztloustla natolik, že se jí ve škole ostatní děti posmívaly. Navíc se zdá, že všechny obchody nabízejí hezké oblečení pouze ve velikosti XXS, což je vážně k vzteku. Minuk je však bojovnice a místo drastických diet se rozhodla přednést ve škole referát o nadváze.

Tom

Toma baví fotbal a hokej, jenže od jisté doby se tak strašně potí, že by si nejraději po každé čtvrtině zápasu vyměnil dres. Přestože začal používat deodorant, má občas pocit, jako kdyby ležel po krk ve vaně. Už ho to ale tolik netrápí, protože jeho mottem je, že by se lidé měli posuzovat podle toho, jací jsou uvnitř.

Tyrma

Třináctiletá Tyrma toužila po prsou, jaká mají starší holky, a tak přišly s kamarádkou na trik – začaly si je vycpávat. Chvíli to na kluky zabíralo, ale trapná situace na sebe nenechala dlouho čekat. Animovaná Tyrma se červená při vzpomínce, kdy se jí prso posunulo až na rameno. Dnes už má velikost B, jen neví, jestli je to pořád dost.

sponzoři