JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?

uax

Festival Jeden svět očekává velkou návštěvnost

Zlín 14. března 2007
 
 
Vernisáž fotografií Evžena Sobka a Karla Tůmy zahájí v pondělí 19. března v 15 hodin ve zlínském divadle Malá scéna festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2007 ve Zlíně. Vzápětí se rozběhnou projekce snímků s lidskoprávní tematikou. V průběhu čtyř dnů nabídne program festivalu besedy s odborníky, divadlo, koncert, prodej tradičních namibijských výrobků a čajovnu. Vstupenky se začnou prodávat už v pondělí 19. března od 14 hodin ve festivalovém centru v divadle Malá scéna.
 
Devátý ročník mezinárodního festivalu bude mít premiéru ve Zlíně v pondělí 19. března. Zlín se tak připojí k dalším čtrnácti městům České republiky, v nichž se festival koná. Festival zahájí v 15 hodin vernisáž fotografií Evžena Sobka a Karla Tůmy v divadle Malá scéna. Po vernisáži zhlédnou hosté čtyři snímky prvního festivalového dne. Ze čtyřiceti dokumentů vybrali pořadatelé, studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, šestnáct filmů z oblastí politického extremismu, rasových předsudků a rovných příležitostí. „Kromě pondělí připadá na každý den jedno téma, které doplní výstava ve foyer Malé scény, informační materiály vybraných neziskových organizací nebo beseda s odborníkem. Chceme, aby měli všichni návštěvníci možnost zapojit se do debaty a konfrontovat své čerstvé dojmy a názory na danou problematiku i s ostatními diváky,“ vysvětluje Marcela Divínová, projektová manažerka.
 
Od úterka přijdou na řadu také dopolední projekce pro základní a střední školy. O projekce projevily zájem školy ze Zlína, Otrokovic, Vizovic a z Kroměříže. Kolekce filmů z kategorie určené školám Next Generation tak zhlédne kolem osmi set žáků a studentů ze Zlínska. Mezi nimi budou i vítězné snímky z Prahy „Lekce běloruštiny“ a „AIDS očima mladých“, o jejichž vítězství rozhodla studentská porota. Film Lekce běloruštiny získal navíc i ocenění Václava Havla.
 
V doprovodném programu festivalu jsou výstavy, divadelní představení nebo koncert. Každý den bude ve foyer Malé scény instalována výstava k tématu daného dne.Úterní divadelní představení s názvem „Politoly - předvolební trenažér*“ formace Stage Code neotřelým způsobem glosuje politicky laděné talkshow. Diváci se mohou těšit na absurdní humor, interaktivní komunikaci, živé písničky a parafráze skutečných situací z předvolebního boje. Představení je součástí projektu Nová síť podpořeného Ministerstvem kultury ČR a Visegrad Fund. Následující středeční večer bude v duchu Latin&Funky Gipsy music kapely Imperio z Přerovska, kteří vystoupí v Zelenáčově šopě.
 
Festival organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací. Před rokem probíhal ve Zlíně pilotní projekt festivalu dokumentárních filmů o lidských právech pod názvem 30 dkg svobody, na kterém se představily filmy z archivu festivalu Jeden svět. „Byli jsme překvapeni zájmem zlínského publika o tento typ filmů, a proto jsme rádi, že letos můžeme nabídnout aktuální snímky, a to přímo pod křídly mateřského festivalu Jeden svět,“ řekla manažerka projektu Marcela Divínová, která se podílela i na projektu 30 dkg svobody.
 
Na základě zkušeností očekávají pořadatelé o festival velký zájem, proto se letošní první ročník koná v prostorách nově zrekonstruovaného divadla Malá scéna. „Malá scéna nás přesvědčila dostatečnou kapacitou sálu a zázemím pro akreditaci, čajovnu či prodej tradičních namimbijských výrobků,“ vysvětlila Marcela Divínová.
 
 
 
www.jedensvet.utb.cz
www.jedensvet.cz
 
 
Kontakt:
 
 
Michaela Balarinová
PR manažerka
+420 775 288 016
Michaela.balarinova@email.cz
 
 
Marcela Divínová
Manažerka projektu
+420 776 595 193
Marcela.divinova@centrum.cz
 
sponzoři